Od laika do eksperta – ścieżka rozwoju Agenta

Kategoria
Praca w CUK
Praca agenta ubezpieczeniowego wymaga ciągłego rozwoju – zadowolenie Klienta i rozwój sieci sprzedaży przychodzi wraz z ciężką pracą. Rynek ubezpieczeniowy dynamicznie zmienia swoje oblicza, zadaniem Agenta jest sprawne poruszanie się w meandrach nowych ofert i prawie ubezpieczeniowym.

W CUK Ubezpieczenia kierujemy się zasadami partnerstwa, innowacyjności i profesjonalizmu, w związku z czym oferujemy pracownikom szeroki wachlarz możliwości i narzędzi, które są wsparciem w ich drodze do sukcesu. Wcale nie musisz mieć doświadczenia w branży, aby dołączyć do zespołu multiagencji i stać się ekspertem w ubezpieczeniach. Pomożemy zdobyć Ci odpowiednie kompetencje, aby stać się najlepszym Doradcą i Partnerem. Jak wygląda kariera zawodowa w multiagencji CUK?

Ścieżka rozwoju Agenta CUK Ubezpieczenia jest przyjaznym programem, opartym na szkoleniach i testach. Są one nieodłącznym elementem pięcia się po szczeblach kariery, stanowią niezbędne źródło wiedzy i motywacji. Wiąże się to z wieloma benefitami, firma wykorzystuje platformę szkoleniową powstałą na bazie najnowszych rozwiązań technologicznych, aby zwiększać efektywność i być ciągle na bieżąco.

Młodszy Specjalista ds. ubezpieczeń jest pierwszym etapem – rozpoczynając pracę, znajdujesz się pod opieką Kierownika Placówki lub innej osoby wskazanej przez Regionalnego Dyrektora Sprzedaży. Otrzymasz od niej pomoc w okresie wdrożeniowym, zapozna cię z zespołem i obowiązkami zawodowymi. Tutaj rozpoczyna się Twoja podróż z portalem szkoleniowym Akademią CUK, gdzie zapoznasz się z „CUKowym poradnikiem ubezpieczeniowym” i innymi niezbędnymi materiałami. Poznasz także systemy informatyczne, które pomogą Ci w pracy z Klientem. Weźmiesz udział w 8-dniowym szkoleniu początkowym – poznasz produkty ubezpieczeniowe, systemy sprzedażowe i zdobędziesz wiedzę niezbędną do rozpoczęcia pracy. Kierownik Placówki w dalszym ciągu będzie Twoim mentorem w doradzaniu klientom. Przed upływem 3 miesiąca pracy przejdziesz test sprawdzający poziom twoich umiejętności w formie e-learningowej. Kiedy zaliczysz już pozytywnie okres próbny, możesz wziąć udział w 2-dniowym szkoleniu uzupełniającym.

Awans na stanowisko Specjalisty ds. ubezpieczeń otrzymasz po odbyciu szkolenia początkowego i uzupełniającego oraz pięciu wybranych przez Ciebie szkoleń zdalnych. Kolejnym warunkiem jest realizacja wyznaczonych planów sprzedażowych przez okres 3 miesięcy w cyklu 4-miesięcznym. Warunkiem jest także pozytywne zaliczenie testu wiedzy na platformie e-learningowej – Agent nieustannie się rozwija, a forma online sprawia, że jest to znacznie prostsze i przyjemniejsze. Awans uprawnia Cię do otrzymania dyplomu na to stanowisko oraz podwyżki wynagrodzenia.

Starszym Specjalistą ds. ubezpieczeń stajesz się wraz z otrzymaniem dyplomu na to stanowisko, podpisujesz wówczas umowę o pracę na czas nieokreślony. Aby przejść do tego etapu, przejdziesz na nowe obszary wiedzy – m.in. odbędziesz 2-dniowe szkolenie z zakresu ubezpieczeń biznesowych, weźmiesz także udział w czterech innych wybranych szkoleniach zdalnych. Wówczas będziesz już biegle znał i proponował Klientom oferty z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkalnych, podróżniczych i wielu, wielu innych!

Ekspert ds. ubezpieczeń to ostatni etap, na który wejdziesz, gdy ukończysz kolejne szkolenia, zdasz pozytywnie testy i Twój poziom realizacji planu pozostanie na wysokim poziomie, a tak z pewnością się stanie. Na tym etapie masz już pełne kompetencje do sprzedaży klientom usług ubezpieczeniowych! Nie oznacza to, że Twój rozwój kończy się w tym miejscu, wręcz przeciwnie! Od tej pory nadal będziesz brał udział w 2 szkoleniach zdalnych w kwartale.

Ścieżka kariery w CUK Ubezpieczenia jest opracowywana przez specjalistów, materiały przygotowywane przez Zespół Szkoleń i doświadczonych Trenerów Sprzedaży, pomagają efektywnie przygotowywać się do zawodu i wciąż rozwijać się w tym zakresie. W naszej multiagnecji kładziemy nacisk na wysoką jakość obsługi klienta, która nie jest możliwa bez rozwoju kompetencji naszych Doradców. Jesteś zainteresowany współpracą z naszą agencją, dla której nowoczesne rozwiązania to chleb powszedni? Dowiedz się więcej.

Cuk
03/15/2021 - 12:03
admin