Ubezpieczenie na zdrowie

Nie bez przyczyny we wszystkich życzeniach składanych w ramach wyjątkowych okazji pojawia się motyw zdrowia. Dobre fizyczne i psychiczne samopoczucie ma wpływ na jakość naszego życia. Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dbanie o siebie, zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej i dobrze skrojonego ubezpieczenia to inwestycja, która przynosi zyski.

Często choroby i różnego rodzaju dolegliwości zaskakują w najmniej odpowiednim momencie. Ubezpieczenie sprawia, że jesteśmy na takie sytuacje lepiej przygotowani. Z CUK Ubezpieczenia możesz teraz jeszcze lepiej zadbać o zdrowie. Sprawdź nowe produkty, które Ci w tym pomogą!

Ochrona w czasie ciężkiej choroby

W odpowiedzi na pogarszające się statystyki dotyczące zachorowalności na nowotwory w Polsce, PZU przygotowało ubezpieczenie Na Wypadek Nowotworu. Polisa daje poczucie bezpieczeństwa w tak trudnym czasie, jak rozpoznanie choroby. Świadczenie jest wypłacane w przypadku zdiagnozowania w trakcie trwania polisy nowotworu złośliwego, niezłośliwego guza mózgu lub nowotworu złośliwego w stadium przedinwazyjnym.

W zakres polisy wchodzi pozyskanie dodatkowej opinii medycznej od specjalisty zza granicy (w przypadku diagnozy nowotworu złośliwego). Wypłata świadczenia odbywa się w okresie do 30 dni. Chory może przeznaczyć wypłacony fundusz na wybrany przez niego cel.

Kto może skorzystać z ubezpieczenia?

 • Osoby, które nie skończyły 65 roku życia

 • Osoby, które do tej pory nie miały stwierdzonej choroby nowotworowej

 • Osoby nie będące w trakcie diagnozowania choroby nowotworowej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o polisie, skontaktuj się z naszym doradcą.

Dostęp do wiedzy zagranicznych ekspertów

Często najważniejszym momentem w procesie leczenia jest wystawienie diagnozy. To od niej zależą dalsze działania, które prowadzą do wyzdrowienia. W przypadku ciężkich chorób znalezienie przyczyny bywa trudne, a wskazane metody czy leki nie zawsze przynoszą spodziewane efekty. Dlatego na rynku pojawiło się ubezpieczenie zdrowotne MEDIPASS od Wiener TU S.A.

Jest określane jako paszport do światowej medycyny ze względu na to, że ubezpieczony otrzymuje opinię medyczną od zagranicznych specjalistów z czołowych placówek medycznych zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem danego schorzenia. Polisa dotyczy wyłącznie dolegliwości z zakresu onkologii, kardiologii i kardiochirurgii, neurochirurgii, ortopedii.

W dobie, kiedy większość usług można zrealizować online, konsultacje medyczne nie stanowią wyjątku. Bariera językowa również nie jest problemem. Pisemny raport z opinią zostaje przygotowany w języku polskim. W zamian za wybór odpowiedniej polisy, ubezpieczony otrzymuje plan leczenia dostosowany do najnowszych trendów, światowych standardów i osiągnięć medycznych.

Co wchodzi w skład opinii MEDIPASS?

 • Analiza i ocena stanu zdrowia na podstawie otrzymanej dokumentacji

 • Weryfikacja diagnozy, planu leczenia wystawionych przez lekarza w Polsce

 • Diagnoza, jeżeli ubezpieczony jej nie posiada

 • Przygotowanie optymalnego planu leczenia (wraz z wykazem placówek)

Co nie wchodzi w zakres ubezpieczenia?

 • Koszty leczenia związane z wydaniem diagnozy

 • Pokrycie kosztów wizyt lekarskich i badań zleconych w eksperckiej opinii MEDIPASS

Przezorny zawsze ubezpieczony

Dostęp do wysokiej klasy specjalistów, rzetelne diagnozy to podstawa efektywnego dbania o zdrowie. Kolejny produkt – Best Doctors nawiązuje do wspomnianego MEDIPASS swoim zakresem, ale oferuje kompleksową ochronę.

Ideą przyświecającą programowi Best Doctors było właśnie ułatwienie wspomnianego dostępu do lekarzy, niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie obecnie się znajdujemy.

Co właściwie daje ubezpieczenie Best Doctors?

 • Drugą opinię medyczną

 • Opiekę za granicą (organizację i pokrycie kosztów leczenia, transport, zakwaterowanie)

 • Świadczenia za pobyt w szpitalu i zwrot kosztów za leki

 • Repatriację zwłok

Mierząc się z ciężką chorobą, dostęp do leczenia za granicą czy możliwość konsultacji będą nieocenioną pomocą i wsparciem. Ubezpieczenie może wystawić doradca CUK Ubezpieczenia. W zakupie polisy może pomóc również dział ubezpieczeń na życie ze względu na konieczność przeprowadzenia ankiety medycznej.

Sprawdź, co w zakresie Best Doctors oferują Ergo Hestia i AXA.

Best Doctors, Ergo Hestia i AXA

Cuk
11/10/2020 - 15:25
admin