W zdrowym ciele, zdrowy duch! A jak to zabezpieczyć? Podpowiadamy, czyli OC dla sportowca.

Kategoria
Praca w CUK
Aktywność fizyczna na stałe wpisała się w naszą codzienność. Coraz więcej osób podejmuje się jakiegokolwiek sportu w trosce o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Jak podają badania – aż 62% Polaków uprawia regularną lub sporadyczną aktywność fizyczną. Należy jednak pamiętać, że sport wiąże się z ryzykiem, na który zazwyczaj nie jesteśmy przygotowani finansowo. Warto wykonać odpowiednie kroki wcześniej i dokonać ubezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych skutków aktywności fizycznej. OC sportowe gwarantuje takie bezpieczeństwo.

W sporcie o kontuzję nietrudno i zdarzają się sytuacje, że wynika ona ze zwykłego zaniedbania sportowca, instruktora czy organizatora zajęć sportowo-rekreacyjnych. Złamanie, przyciśnięcie palców dużym obciążeniem czy zwichnięcie nierozgrzanej kostki – warto pomyśleć o takich sytuacjach wcześniej. Nieszczęśliwe zdarzenia zazwyczaj wiążą się z wysokimi kosztami leczenia. I tu z pomocą przychodzi ubezpieczenie sportowe, które może zabezpieczyć finansową przyszłość na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. OC skierowane jest do osób fizycznych, nie posiadających działalności gospodarczej: trenerów, sędziów czy przewodników turystycznych.

Co obejmuje OC sportowe?

Ubezpieczenie jest formą świadczenia pieniężnego i w przypadku OC sportowego obejmuje ono wypłaty odszkodowań w sytuacji nieprzewidzianych kontuzji, wyrządzonych innej osobie w trakcie uprawiania sportu albo uszkodzenia sprzętu sportowego lub innego mienia.

OC pokrywa koszty związane ze skutkami nieszczęśliwych wypadków, m.in.:

• rehabilitacje;

• koszty leczenia;

• ochrona sprzętu sportowego;

• odszkodowania dla innych osób poszkodowanych;

• koszty związane z odwołaniem imprezy sportowej.

Ubezpieczenie sportowe może objąć osoby indywidualne, ale także grupę. Ważne jest zabezpieczenie nie tylko swojej przyszłości, warto pomyśleć również o przyszłości podopiecznych. Dlatego taki rodzaj polisy wskazany jest dla trenerów, instruktorów lub osób, prowadzącym zajęcia sportowo-rekreacyjne.

Opinia eksperta multiagencji CUK

– Wypadki i kontuzje są nieodłącznym, ale zazwyczaj niespodziewanym elementem sportu. Ubezpieczenie tego typu skierowane jest głównie do trenerów i zabezpiecza ich podczas wykonywaniu zawodu. Klienci są różni, a trenerzy mają wielu podopiecznych. Wtedy łatwo o niefortunny wypadek, jak np. kontuzja wywołana złym dobraniem ćwiczenia, gdy klient zgłaszał problemy ze swoim zdrowiem. - mówi Katarzyna Roszkowska, Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży w CUK Ubezpieczenia. – Poczucie bezpieczeństwa jest istotne w każdym zawodzie. Dlatego warto przekonywać trenerów do ubezpieczenia poprzez uświadomienie im, że OC chroni ich przed możliwymi błędami i zaniedbaniami w wykonywaniu zawodu – dodaje.

Warto jednak za każdym razem dopasować oferty do indywidualnych potrzeb. Istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia na ochronę mienia oraz na wypadek szkód wyrządzonych za granicą. Oba przypadki obejmują szkody powstałe na mieniu wynajmowanym, dzierżawionym lub użytkowanym. Warto na te kwestie zwrócić uwagę klientowi, w końcu to zadaniem Agenta jest podpowiedzenie jaka polisa najlepiej zabezpieczy go w przypadku szkody. Istotne jest tu poznanie zwyczajów i zasad współpracy podopiecznego, tylko w ten sposób dobierzemy idealne ubezpieczenie.

Chcesz dołączyć do CUK Ubezpieczenia i rozwijać się w branży ubezpieczeń, korzystając z wiedzy ekspertów? Wejdź na stronę https://cuk.pl/wspolpraca, wybierz model współpracy, pozostaw swoje dane kontaktowe, a nasz Manager skontaktuje się i odpowie na Twoje pytania. Nasi Agenci CUK Ubezpieczenia mają dostęp do ofert ponad 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz nowoczesnych narzędzi, dających możliwość sprawnego porównania ofert. Sprawdź!

Cuk
12/15/2020 - 10:35
admin